Yönetim Kurulu Mesajı

Değerli Ortaklarımız,

Kooperatifimizin kuruluşunun 40. yılına ulaştığımız bu yıl, bir kooperatif ortağı olmanın farkını, ayrıcalığını ve güvencesini hep beraber tecrübe ettik. 2018 yılında ülkemizde yaşanılan finansal dalgalanmaya bağlı dönem içinde ülke olarak zorluklar yaşadık. 2019’da da ülke ve sektör olarak zorlukları yaşamaya devam ediyoruz. Ürüne erişmenin sıkıntılı olduğu, yok oranlarının arttığı koşulları yaşadık. Bu dönemde kooperatifimizin ortakları ise bu olumsuzluklardan minimum etkilenmenin ayrıcalığını yaşadı. Ne ülkemizde ne de dünyamızda insan sağlığını doğrudan etkileyen bu tür olayların yaşanmamasını diliyoruz. Bu olağanüstü koşullar yaşanırken alınan doğru kararlar ve adil uygulamalar neticesinde kooperatifimizin alanında Türkiye pazarının üzerinde büyüme göstermesi ise memnuniyet vericidir. 

40 yıl insan ömründe olduğu kadar kurumlar için de önemli bir yaştır. 40. Yılımıza yaklaşık 5 bin ortak ve 22 şube ile ulaştık. BEK bundan sonra da değerli ortakları ile geleceğe güvenle ulaşmak için gerekli adımları atmaya, üzerine düşeni yapmaya devam edecektir.

Ülkemizde hiçbir meslek örgütünün başaramadığı bir şeyi biz eczacılar gerçekleştirdik. Gerçek anlamda çalışan, değer yaratan, güç birliği yaptığımız kooperatifler kurduk ve geliştirdik. Bu bizim gibi şartları olan ülkeler için kolay bir yol değildi elbette. Çok emek, çok kararlılık, çok dikkat isteyen bir yolda emek koyan sorumluluk almış tüm ortaklarımıza ve emekçilerimize teşekkür ediyoruz. Kooperatifler mesleğimiz için ülkemizin geleceği için ekonomik kalkınma, şeffaflık ve adil paylaşım için güvenli liman olma özelliğine sahip yapılardır.

40.Olağan Genel Kurulumuzda bizlere verdiğiniz görev ve sorumluluk için tekrar teşekkür ederiz. Önümüzdeki dönemde de ortaklarımızla birlikte hareket etmeye devam edeceğiz. Birlikte üretip birlikte paylaştığımız nice güzel yarınları inşa edebilmek için var gücümüzle çalışacağız.

Saygılarımızla.