14 Mayıs Eczacılık Günü Kutlu Olsun

Değerli meslektaşımız,

Ülkemizdeki en güçlü meslek gruplarından birine mensup olan eczacılar olarak bilimsel eczacılığın 173. yılını yaşamanın mutluluğu içerisindeyiz.

Eczacılar olarak insanoğlunun tarih boyunca hastalıklarla verdiği savaşta, tedavi sürecinin en önemli aktörlerinden biri olan onurlu bir mesleği icra etmekteyiz. Mesleğimiz hastalıkların tedavisinde ilaçların kullanılmaya başladığı tarihin ilk dönemlerinden bu yana insan sağlığına hizmet veren ve ülkemizde 173 yıl önce temelleri atılan bilimsel eczacılık uygulamalarıyla modern tıbbın gereklerine uygun şekilde günümüze taşınan en köklü mesleklerden biridir.

Mesleğimizin tüm bu güzellikleri yanında bu onurlu mesleği icra ederken her geçen gün ağırlaşan şartlarla karşı karşıya kalabilmekteyiz. Bu olumsuz şartlarda eczacılık mesleğini güçlü bir şekilde ayakta tutabilmenin yolu ise güçlü mesleki örgütlenmelerden geçmektedir. Başta TEB olmak üzere, ecza kooperatifleri ve Eczacı Odalarının varlığı ile siz değerli meslektaşlarımızın bu kurumlara olan desteği bu açıdan çok büyük önem taşımaktadır.

Biz de Türkiye’nin ilk ve en güçlü ecza kooperatiflerinden biri olarak; birlikte hareket etmenin gücüne inancımız, eczacı kooperatif olmanın yüklediği misyon ile 33 yıldır mesleğimizin bugünü ve geleceği için çalışmaya devam ediyoruz. Bu süreçte ortaklarımızdan aldığımız destekle kooperatifimizi geleceğe taşıyacak sistemleri oluşturuyor; bu yolla ve “birlikte üretip, birlikte paylaşma” felsefesiyle ortaklarımızın daha büyük kazanımlar edinmesini sağlıyoruz.

Güçlü birlikteliğimizin geleceğimizi olumlu şekillendireceği inancıyla 14 Mayıs Eczacılık Gününüzü kutluyoruz.

Saygılarımızla,

BURSA ECZA-KOOP YÖNETİM KURULU