Sosyal Sorumluluk

Bursa Eczacılar Kooperatifi, bu yıl 7.’si düzenlenen BEKVitrin Avantaj Günleri katılımcılarına ONKO-DAY tarafından hazırlanan hediyeler ile anlamlı bir sürpriz yaptı.

ONKO-DAY(Uludağ Onkoloji Dayanışma Derneği), hasta ve yakınları arasında sosyal dayanışma sağlamayı, kanser konusunda yapılan bilimsel çalışmalara destek vermeyi, toplumu kanser konusunda bilinçlendirmeyi amaçlayan ve bu konuda aralıksız devam eden çalışmaları ile Türkiye’de örnek gösterilen, kar amacı gütmeyen bir sivil toplum örgütüdür.

Dernek, özellikle şehir dışından gelen kanser hastalarının ve yakınlarının konaklama ile ilgili sorunlarına çözüm bulmak için sivil toplum kuruluşlarını da organize ederek, Bursa’nın Nilüfer ilçesi Altınşehir semtinde 12 adet Hasta Konuk Evi inşa edilmesini sağlamıştır. Hasta konuk Evleri’nin mutfak, yemekhane ve çamaşırhane gibi giderleri sembolik bir ücret karşılığında ONKO-DAY tarafından karşılanmaktadır.

Bursa Eczacılar Kooperatifi olarak geliri hasta ve hasta yakınlarına fayda sağlayacak olan, ONKO-DAY tarafından yürütülen bu anlamlı dayanışmayı desteklemek için BEKVitrin Avantaj Günleri hediyelerini, ONKO-DAY gönüllüleri, hastaları ve hasta yakınları tarafından kurulan “Denizyıldızı” markalı, BEK için özel olarak tasarlanmış ürünleri seçtik.


Ecz. Naci Doğan Fotoğraf Yarışması

BEK Ecz. Naci Doğan Fotoğraf Yarışması

BEK tarafından gerçekleştirilen 'Ecz. Naci Doğan Fotoğraf Yarışması' ile hem Türk eczacılarının örgütlenmesinde önderlik yapan kurucumuz ve dönemin Bursa Eczacı Odası Başkanı Eczacı Naci Doğan'ı anmak, hem de bir mesleki kuruluş olarak meslektaşlarımızın ve diğer paydaşlarımızın ekonomik kazanımlarına yönelik projelerin yanı sıra sosyal anlamda beklentilerini de karşılayabilmek, ilgi duydukları alanları teşvik edebilmek ve hayatın her alanında ortak paylaşımlar yaratabilmek adına, fotoğrafa ilgi duyan tüm paydaşlarımızı bir araya getiriyoruz.

Yarışma hakkında ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız.

Ecz. Naci Doğan Fotoğraf Yarışması Önceki Yarışmalarda Dereceye Giren Fotoğraflar

 


Minik Bek'çiler Resim Yarışması

BEK Minik Bek'çiler Resim Yarışması

Çocukların gelişimleri süresince sosyal faaliyetlerde bulunması önemli ve üzerinde durulması gereken bir konu. Etkinliklerde rol alan, sorumluluk üstlenen aynı zamanda eğlenen ve yaşıtlarıyla sağlıklı iletişim kuran çocuklar, bütün bunları yaparken yeteneklerini keşfediyor, kendilerine verilen sorumluluktan ve önlerindeki hedeften keyif almanın mutluluğunu yaşıyorlar.

BEK olarak bu bilinçle başlattığımız Minik Bek'çiler Resim Yarışması, ilköğretim çağındaki çocukların resim sanatına ve güzel sanatlara ilgisini artırmak ve geleceğin ressamlarını yetiştirmek amacıyla 4 yıldır düzenleniyor. Çalışanlarımızın çocuklarının katıldığı ve 2007 yılından itibaren gerçekleştirilen Minik Bek'çiler Resim Yarışması, birbirinden yetenekli küçük ressamların sanatsal becerilerini geliştirmeye devam ediyor.


Şiddetle Başa Çıkma ve Şiddeti Önleme

BEK Şiddetle Başa Çıkma ve Şiddeti Önleme

Kavgacı Karagöz Evini Satıyor

2008 yılında merkezinde şiddet ve onun ne kadar kötü bir davranış biçimi olduğu olgusunun yer aldığı ve ilk öğretim öğrencilerine ücretsiz olarak gösterilen "Kavgacı Karagöz Evini Satıyor" tiyatro oyununa; çocuklarımızı eğlendirirken eğitmek, güzel ve kalıcı etkiler yaratmak amacıyla katkı koyduk.

10 ilk öğretim okulundan 2.500 öğrenciye gösterimini yaptık.

Geleceğe eklenebilecek her artının, bugünden atılan sağlam temellerle büyüdüğünü bilen BEK, her zaman bu tip projelere destek vermeye devam edecek.

Gösterim Yapılan Okullar

  1. Pilot Sanayi İlköğretim Okulu
  2. Nezir Gencer İlköğretim Okulu
  3. Hürriyet İlköğretim Okulu
  4. Osmangazi İlköğretim Okulu
  5. Fatih İlköğretim Okulu
  6. Hürriyet Sanayi ve Ticaret İlköğretim Okulu
  7. Sakarya İlköğretim Okulu
  8. Canaydın İlköğretim Okulu
  9. Celal Bayar İlköğretim Okulu
  10. Yeniceabat İlköğretim Okulu

Ağacını Koru

BEK Ağacını Koru

Daha Güzel Bir Çevre için; 'Ağacımızı Koruyoruz'

Ortaklarımıza yönelik sık aralıklarla ve çok sayıda gerçekleştirdiğimiz etkinliklerin duyurularını basılı dokümanlarla ortaklarımıza iletmekteydik.

Bu kadar basılı dokümanın çevresel sorumluluğunu artık bilinçli bir sürece taşımak gerektiği düşüncesinden hareketle başlattığımız 'Ağacını Koru' kampanyamız ile ilgili ortaklarımızın düşüncelerini almaya yönelik anket çalışmamızı 14.10.2008 tarihinden itibaren ortaklarımıza ulaştırarak %90'a varan katılım ile tamamladık.

Anketimizi doldurarak basılı dokümanların artık bilgisayar ortamında gönderilmesini destekleyen ve bu suretle çevreye olan duyarlılıklarını gösteren tüm ortaklarımıza teşekkür ediyoruz.


Ecz. Naci Doğan Eğitim Bursu

BEK Ecz. Naci Doğan Eğitim Bursu

Bir ülkeyi geleceğe taşıyacak en önemli hizmetin eğitim olduğu bilinci ile hareket eden BEK, kurulduğu günden bu yana eğitimin her alanında katkı sağlamak için çaba göstermiştir.

BEK geleceğin teminatı olan çocukların ve gençlerin, hem okul hem de okul dışı gelişimlerini destekleyerek; onların gelecekte kendilerine, ailelerine, çevrelerine ve topluma yararlı bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunacak projeleri desteklemekte ve hayata geçirmektedir.

BEK Ecz. Naci Doğan'ın anısını yaşatmak amacıyla 2004 yılından itibaren eczacılık fakültelerinde eğitim gören ve maddi desteğe ihtiyacı olan öğrencilere eğitim bursu vermektedir.