Geri

Yönetim Kurulu Yazısı

Sayfayı Yazdır

Yayınlanma Tarihi : 31.03.2022

Değerli Ortaklarımız,

Mart ayında Bursa Bölge Toplantısı’nda ortaklarımızla buluşarak çalışmalarımız ve sektör gündemi hakkında bilgilerimizi paylaştık. Bölge Toplantımızın ardından ortaklarımızın hem fırsatlarla dolu bir alışveriş imkânı buldukları, hem de aile ve meslektaşlarıyla keyifli vakit geçirebildikleri 10. BEKVitrin Avantaj Günleri’ni gerçekleştirdik. Tüm beklentilerin karşılandığı, kazançlı ve mutlu bir etkinlik olduğu umudunu taşıyarak kıymetli ortaklarımızla tekrar buluşacağımız günler için çalışmalarımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz. 

Geçtiğimiz yaz ülkemizin güzide ormanlarının alevlere teslim olması hepimizi derinden üzdü. Topluma duyarlı bir kooperatif olarak gelecek nesillere iyi bir dünya bırakmak için her ortağımız ve her çalışanımız adına toplamda 10.000 fidan bağışıyla Bursa’nın Mudanya ilçesine bağlı Göynüklü’de bir hatıra ormanı oluşturduk. Sürdürülebilir bir gelecek için önemli bir adım olan hatıra ormanımız hem şimdi, hem de ileride birçok canlıya nefes olacak. 

Sadece gezegenimizin değil, mesleğimizin geleceği için de çalışmalarımıza devam ediyoruz. Ülkemizin ve dünyanın içinde bulunduğu ekonomik koşullar nedeniyle ortaklarımızın karşılaşabileceği problemleri çözmek için çalışıyorken aynı zamanda genç meslektaşlarımızla buluşarak mesleki deneyimlerimizi ve sektör bilgilerimizi aktarıyoruz.  Eczacılık fakültesi öğrencileriyle de bir araya gelerek mesleğimizi ileriye taşıyacak ve günün koşullarına uyum sağlayabilecek projelerimiz üzerinde fikir paylaşımlarında bulunuyoruz. 

Ülkemizde kadına ve sağlık çalışanlarına karşı uygulanan şiddetin boyutundan ise endişe duymaktayız. Şiddetin her türlüsüne karşıyız ve bir an önce ülkemizin bu kanayan yarasına çözüm bulunmasını talep etmekteyiz. Şiddet hiçbir şeyin çözümü değildir ve olmamalıdır. Kadın çalışma arkadaşlarımızla aynı yolda yürümekten gurur duyan ve ülkemizin gelişiminde kadın iş gücünün önemini bilen bir kooperatif olarak konuyla ilgili sorumluluklarımızın farkındayız. 

İş süreçlerimizde sizlerden gelen dönüşleri değerlendirerek çalışmaya devam ediyoruz. Birlikte üretip, birlikte paylaşmak için geleceğe emin adımlarla yürüyoruz.

Saygılarımızla,
Bursa Ecza-Koop
Yönetim Kurulu