Geri

Yönetim Kurulu Mesajı

Sayfayı Yazdır

Yayınlanma Tarihi : 31.08.2022

Değerli Ortaklarımız,

21 Ağustos 1979’da temelleri atılan ve Türkiye’nin en güçlü eczacı örgütü olan kooperatifimizin, 43. yaşını büyük bir heyecanla kutluyoruz. Birlikte başarmak için 43 yıl önce çıkılan bu yolda ilk günkü heyecanla çalışmalarımızı sürdürüyor ve kooperatifimizi yarınlara daha güçlü bir şekilde taşımaya tüm gücümüzle gayret ediyoruz.

Kuruluşumuzdan bu yana her geçen gün büyüyerek devam ettiğimiz bu yolculukta kooperatifçilik hareketine güç veren ortaklarımızla olan bağımızı daha da kuvvetli hale getirmeye özen gösteriyor ve paydaşlarımızla mesleğimizin ortak sorunlarını görüşmek için bir araya gelmeyi sürdürüyoruz. Bu doğrultuda ülkemizde son dönemde meydana gelen yüksek enflasyon ve yüksek kur sebebiyle ekonomik anlamda ciddi sıkıntılarla karşılaşan eczacılarımızın, ortaya koydukları tepkiyi haklı buluyor, yetkililerin bu konuda bir an önce gerekli adımları atması gerektiğini vurguluyoruz. Sektörün tüm bileşenlerini içerecek şekilde kapsayıcı ve bütüncül bir düzenlemenin zorunluluk haline geldiğini ifade ediyoruz.  

Yetkili kurumların eczacılık sektörüne dair henüz istenilen adımları atmadığı bu ortamda tüm olumsuzluklara rağmen Bursa Ecza-Koop olarak ortaklarımızı, ilaç teminin zorlaşması ve artan maliyetler karşısında korumak adına elimizden geleni yapıyoruz.  Bunun yanı sıra kamu eczacılarını yok sayan Sağlık Bakanlığı Ek Ödeme Yönetmeliğindeki ayrımcılığın giderilmesi ve eczacıların bu konudaki mağduriyetinin ortadan kalkması gerektiğini belirtiliyoruz. 

Bir yandan faaliyetlerimizi sürdürürken bir yandan da kooperatifçilik bilincini artırmaya yönelik buluşmalarımıza devam ediyoruz ve genç ortaklarımız ile tecrübelerimizi paylaşarak yeni nesillere aktarımlarda bulunuyoruz.

Kooperatif olarak milli değerlerimizi her zaman olduğu gibi ilk sıraya koymaya devam ediyoruz. Kurtuluş Savaşı’nın bağımsızlığımızla taçlandığı Büyük Taarruz’un 100. yıl dönümünde 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı büyük bir gururla kutladık. 

Ülkemizin en güçlü eczacı örgütü olan kooperatifimizin, 43. yaşını kutlarken, 29 Ağustos 1980 tarihinde uğradığı hain saldırı neticesinde yitirdiğimiz, kooperatifimizin kurucularından, mesleki dayanışmamızın öncüsü olan Ecz Naci. Doğan’ı aramızdan ayrılışının 42. yılında bir kez daha minnet ve özlemle anıyoruz.

Ortaklarımızın desteği ile her geçen gün büyüyen ve gelişen kooperatifimizin  bundan sonraki süreçte de en büyük destekçisinin paydaşları olacağına vurguluyor, kurucularımızın bizlere bıraktığı bu büyük mirası daha da yukarılara taşıyacağımıza yürekten inanıyoruz.


Saygılarımızla,

Bursa Ecza-Koop
Yönetim Kurulu