Yaraların Sarılması için Deprem Yardım Seferberliğimiz Sürüyor…

Sayfayı Yazdır

Yayınlanma Tarihi : 09.02.2023

Değerli Ortaklarımız,

Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen ve 10 ilimizde yıkıcı bir etki yaratan deprem sonrası tüm meslektaşlarımızın, yaşanan afetin yaralarının sarılması için gösterdiği çabaya bizler de ilk günden bu yana ortak oluyor ve gerekli yardımların bölgeye ulaştırılması adına üzerimize düşen sorumluluğu alıyoruz. 

Yardım sürecinin daha sağlıklı bir şekilde yürütülmesi için ise Tüm Eczacı Kooperatifleri Birliği (TEKB), Türk Eczacıları Birliği (TEB), Bölge Eczacı Odaları ve kamu kurumları ile depremin ilk saatlerinden bu yana yoğun bir koordinasyon içerisinde çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Yürütülen çalışmalar kapsamında afet bölgesinin acil ihtiyaçları olan ilaç, hijyen malzemesi, bebek maması ve tıbbi malzemeler ortaklarımızın, Merkezi Satış Danışmanlarımız ve TEB Farmainbox sistemi aracılığıyla yaptığı yardımlar ile karşılanarak bölgeye ulaştırılıyor.

TEB Hatay Seyyar Eczanesi’nin tıbbi malzeme tedariği Bursa Eczacılar Kooperatifi, İstanbul Eczacılar Kooperatifi ve Güney Eczacılar Kooperatifi olmak üzere, üç ecza kooperatifi tarafından, Güney Ecza Kooperatifi şubeleri üzerinden sevk ediliyor.

Bununla beraber üç Eczacı Kooperatifi olarak; ilaç dışı sağlık ürünleri gereksinimleri, destek veren STK, firma ve kişilerin de katkıları ile tüm deprem bölgelerine yardım tırlarımız aracılığıyla gönderiliyor.

Ayrıca deprem bölgesi ile yürütülen koordinasyon neticesinde oluşan ilave ihtiyaçların temini ve depremzedelere dağıtımı konusunda da gerekli planlamalarımızı yapıyoruz. 

Olağanüstü bir dönemden geçtiğimiz bu zorlu süreci de ortak akılla dayanışma içerisinde geride bırakacağımıza yürekten inanıyor, afette kaybettiğimiz meslektaşlarımıza, yakınlarına, sağlık çalışanlarımıza ve yakınlarına, Allah’tan rahmet, tüm vatandaşlarımıza sabır ve başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

Dayanışma içerisinde bu zor günleri birlikte aşacağız.

Saygılarımızla,
Bursa Ecza-Koop
Yönetim Kurulu