Stok zararlarının telafisi hakkında

Sayfayı Yazdır

Yayınlanma Tarihi : 11.09.2014

Sayın Ortağımız;

2011 yılı Kasım ayında meydana gelen ilaç fiyat düşüşleri ve KKİ düzenlemelerinden etkilenen ilaçların, eczane stoklarında meydana getirdiği zararın firmalar tarafından telafi edilmesiyle ilgili olarak izlenecek yöntem hakkında Yönetim Kurulu olarak gelişmeler değerlendirilmiş ve aşağıda yer alan şekilde bir uygulamanın yapılmasına karar verilmiştir.

Ortaklarımızın ilaç takip sistemine yaptıkları bildirimleri esas alarak kesecekleri faturalar 09.07.2012 tarihinden itibaren kabul edilmeye başlanacaktır.

Alınacak faturalar ortağımızın alacak hesabına kaydedilecek olup, adlarına firmalardan tahsilat yapıldıkça yapılan tahsilat miktarı cari hesaplarına yansıtılacaktır. Bu işlem 15 günlük periyotlar halinde yapılacak olup ödeme yapan firmalar web sayfamızda duyurulacaktır. Ödemelerinizle ilgili bilgilendirmeler finans departmanı çalışanlarınca tarafınızla paylaşılacaktır. Sürecin sonunda kestiğiniz fatura rakamı ile tahsil edilen rakam arasında olumsuz fark oluşur ise bu fark rakamı tarafınıza fatura edilerek hesap kapatılacaktır.

Bu operasyonun sorunsuz ilerleyebilmesi için gerekli tüm hassasiyetin gösterileceğini belirtir, iyi çalışmalar dileriz.

Saygılarımızla,

BURSA ECZA-KOOP YÖNETİM KURULU