Sincan Şubemizin Açılış Töreni

Sayfayı Yazdır

Yayınlanma Tarihi : 14.08.2017?Kooperatifimizin 18. Şubesi olan Sincan şubemizin açılış törenini 11 Ağustos Cuma günü gerçekleştirdik.

Sincan şubemizin açılış törenine Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Gülbin Özçelikay ve Dekan Yardımcısı Prof.Dr Zeynep Ateş Alagöz ile Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Terken Baydar katıldı. Bursa Eczacılar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ecz.Recep Görmez, Bursa Eczacılar Kooperatifi’nin Türkiye genelindeki pazar payının % 8 civarında olduğunu belirterek  takip eden yıl sonunda pazar payının % 10’lar seviyesine getirmeyi hedeflediklerini ifade etti. Türkiye’nin bütününde Tüm Eczacı Kooperatifleri Birliği çatısı altındaki bütün kooperatifler ile birlikte şu an %20 olan pazar payını %30’lara çıkarmayı arzuladıklarını belirtti. Toplumun her kesiminde kooperatif anlayışının geliştirilmesinin olmazsa olmaz koşul olduğunu vurguladı. Eğer bu ülkede refahın, barışın sevginin elde edilmesi ve egemen kılınması mümkün olabilecek ise bunun kooperatifçiliğin temel felsefesi olan dayanışma duygusunun içselleştirilmesinden geçtiğini söyledi.

Ankara Eczacı Odası Başkanı Ecz. Süleyman Güneş ise kooperatiflerin mesleki gelişim ve mesleki duruşun yanı sıra eczacıların ekonomik gelişimi açısından da önemli olduğuna dikkat çekti. Güneş     “Kooperatiflerin arkasında değil, yanında durup engelleri birlikte aşmamız gerekiyor” dedi.

Tüm Eczacı Kooperatifleri Birliği Başkanı Ecz. Mustafa Turunç ise Ankara’da ikinci şubesini açan Bursa Eczacılar Kooperatifi’nin ortaklarına çok daha kaliteli ve çok daha hızlı hizmet vereceğini ifade etti. Kooperatiflerin Türkiye pazarının yüzde 85’in de faaliyet sürdürdüğüne dikkat çeken Turunç, “Buna rağmen bu ailenin içinde olmaktan imtina eden meslektaşlarımız olduğunu görüyorum” dedi. Meslektaşlarını bir kez daha kooperatiflere üye olmaya davet eden Turunç, arzulanan yüzde 30’ların üzerine çıkıldığında zorlukları aşabilme konusunda çok daha güçlü olunacağına vurgu yaptı.

Türk Eczacıları Birliği Merkez Heyeti Başkanı Ecz. Erdoğan Çolak ise Türkiye’de eczacı kooperatiflerinin pazarda %30’luk dilimi yakalaması gerektiğini aksi takdirde zincir eczane projelerinin etkili olacağını ifade etti. TEB Başkanı, bunun için kooperatiflerin kendi içerisinde bir dayanışma içinde olması gerektiğini ve dayanışmanın ülkenin bütün sathına yaygınlaştırılmasının önemli olduğunu vurguladı. Çolak, eczacı örgütlerinin yaşaması ve yaşatılması için meslektaşlarımızın bütününü kucaklayacak yapıyı organize etmek gerektiğini söyledi.

Konuşmaların ardından protokol, 18. Şubemiz olan Sincan’ın açılışını gerçekleştirdi. Açılışımıza katılarak  bizleri onurlandıran Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Gülbin Özçelikay ve Dekan Yardımcısı Prof.Dr Zeynep Ateş Alagöz ile Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Terken Baydar,TEB Merkez Heyeti Başkanı Ecz. Erdoğan Çolak, TEB Merkez Heyeti Üyesi Ecz. Kubilay Aydın’a, TEKB Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. Mustafa Turunç ve Yönetim Kurulu Üyelerine, Ankara Eczacı Odası Başkanı Ecz. Süleyman Güneş’e ve yönetim kurulu üyeleri ile siz değerli ortaklarımıza teşekkür ederiz.