Ürün Gönderi Kasalarının Teslim Alınma Esasları Hakkında Ek Önlemler

Sayfayı Yazdır

Yayınlanma Tarihi : 17.01.2023

Değerli Ortaklarımız,

Talep edilen ürünlerin hazırlanması ve eczanelerinize ulaşması sırasında kullanmakta olduğumuz kasa ve kapaklarının teslim alınması aşamasında yaşadığımız darboğaz nedeniyle yaptığımız tespitleri ve uygulamaya aldığımız yeni esasları bilgilerinize sunmak istiyoruz.

Dağıtıma çıkan kasalar, sistem üzerinden siparişi veren eczaneye kaydedilmekte ve teslim alındığında yine sistem üzerinden eczaneden düşürülerek takip edilmektedir. Son dönemlerde önemli ekonomik değeri bulunan kasaların sıkça eczane dışında da kullanıldığı durumlar gözlemlenmiştir. Kooperatifimize ait kasaların evlerin balkonlarında çiçek saksısı olduğu ve mahalle esnaflarının da birçok alanda kullandığı bizlere ulaşan fotoğraflar ile tespit edilmiştir. Bu kasaların petrokimya ürünlerindeki astronomik fiyat artışları nedeniyle hurdaya gönderilmek üzere toplandığı durumlarda söz konusudur. Üzerine kasa zimmetli olan ortaklarımızla birlikte yürüttüğümüz takipler neticesinde ise kasaların bir rakip deponun çalışanı tarafından toplandığı da ortaya çıkmıştır. Konuyla ilgili takiplerin yapılması ve kanuni işlemlerin başlatılması için hukuk departmanımız süreci işletmeye başlamıştır.

Kooperatifimize ait kasaların farklı noktalarda yer alması marka değerimize zarar verirken, temin değerinin ciddi artış kaydettiği bu kasalar, ekonomik olarak da ekstra bir yük oluşturmaktadır. Tüm bu yaşananlardan hareketle değerli ortaklarımızın demirbaşı ve kurumumuz için önemli bir gider kalemi olan kasaların daha verimli kullanılması adına aşağıdaki ek önlemlerin alınmasına karar verilmiştir;

  • Ürün teslimatında okutularak eczaneye teslim edilen kasa ve kapağının 3 gün içerisinde yine eczaneden okutularak teslim alınması,
  • 3 ay içerisinde teslim edilmeyen kasa bedellerinin eczaneye fatura edilmesi,

Alınan karara destek olarak bu konudaki sarfı ve haksız kullanımı ortadan kaldırmak için kooperatifimize yardımcı olacağınıza inancımız tamdır. Uygulamanın başarılı ve sürdürülebilir olması ancak destekleriniz ile mümkündür.

Birlikte üretip, birlikte paylaşıyoruz…

Saygılarımızla,
Bursa Ecza-Koop
Yönetim Kurulu