İTS (İlaç Takip Sistemi) Faz-II Süreci ile ilgili hatırlatma

Sayfayı Yazdır

Yayınlanma Tarihi : 11.09.2014

Ref.No:YK/1203/01                                                                                              01/03/2012                                                                                                                         

Sayın Ortağımız

 

9.Ocak 2010 tarihinde “İTS 2. Faz süreci ile ilgili duyuru” konulu dokümanla yayımlamış olduğumuz bilgilendirme yazısına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz: http://haber.bek.org.tr/haber.php?id=57

O tarihten itibaren sizlere gönderdiğimiz ürünlere ilişkin karekod bilgilerini e-fatura transferi ile sizlere ulaştırmaya başlamış ve İlaç Takip Sistemi’ne de Satış Bildirimi yapmakta idik.

1 Mart tarihi itibariyle yapılan her bildirim, tek tek ürünler üzerinde SAHİPLİK yaratacağı için, eczanenize gelen ürünler ile ilgili MAL ALIM BİLDİRİMİ yapmanız zorunlu olacak, aksi taktirde tarafınızdan ürünün SATIŞI yapılamayacak, bir başka deyişle İTS Sistemi satış için provizyon vermeyecektir.

Halen bazı ortaklarımızın ECZANE MAL ALIM BİLDİRİMİ yapmadığı yolunda aldığımız bilgiler, bu hatırlatmayı zorunlu kılmıştır. 1 Mart tarihinden itibaren aldığınız ürünler için, ALIM BİLDİRİMİ yapılmayan ürünler SATILAMAYACAKTIR.

Aynı şekilde, eczanenizden kooperatifimize İADE etmek istediğiniz ürünler için de ECZANE MAL İADE BİLDİRİMİ yapılması zorunludur. Bu bildirimin yapılmaması durumunda, ürünün sahiplik bilgisi eczaneniz üzerinde olacağından,  kooperatifimiz stoklarına kazandırılması mümkün olamayacak, İade süreci aksayacak ve bildirimler tarafınızdan yapılana kadar İADE prosedürü çalışamayacaktır.

Konuya göstereceğiniz hassasiyet ve işbirliğiniz için teşekkür eder,  iyi çalışmalar dileriz.

 

BURSA ECZA KOOP

Hatırlatma: İTS bildirimlerinde, kooperatifimizin tüm şubeleri için kullanılacak olan tek

GLN: 8680324000010