GAZZE Yardım Malzemeleri Kızılay'a teslim edilmiştir...

Sayfayı Yazdır

Yayınlanma Tarihi : 11.09.2014

Tüm Eczacı Kooperatifleri Birliği(TEKB) çatısı altında bulunan İstanbul, Bursa, Edak ve Güney Eczacı Kooperatifleri, İsrail saldırıları sonucu binlerce insanın hayatını kaybettiği ve aralarında çocukların da olduğu, binlercesinin yaralandığı Gazze’ye, "Acil İlaç" yardımında bulundu. Kooperatif üyesi eczacıların bağışta bulunduğu kampanya, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ve Türk Kızılayı işbirliğinde gerçekleştirildi. 


Kampanya kapsamında toplanan, yaklaşık 700.000 TL değerindeki, 540 koli ilaç, 26 Ağustos 2014 Salı günü düzenlenen törenle Türk Kızılayı Marmara Bölge Afet Yönetim Merkezi’ne teslim edildi.Törene, TEKB Pazarlama ve Proje Yöneticisi Evrim Başer, İstanbul Ecza Kooperatifi Genel Müdürü Levent Üzün, Bursa Ecza Kooperatifi İstanbul Şube Müdürü Emre Durmuş, Kızılay Marmara Bölge Afet Yönetim Birim Şefi Meryem Bilge, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanlığı adına SGK Süreyya Paşa Sosyal Güvenlik Merkez Şube Müdürü Ecz. Şule Kınçak ve Ecz. Ahmet Hayri Akdağ katıldı.

Gönderilen ilaç malzemelerinin antibiyotik, ağrı kesici, merhem ve pomat çeşitlerinden oluştuğu yardım kampanyası hakkında bir açıklama yapan TEKB Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. Abdullah Özyiğit “ Dünya'da çeşitli dramlar, katliamlar yaşanmaktadır ve ne yazık ki bitmemektedir.

 Gazze'de bir insanlık dramı yaşanırken, Irak'ta başka bir katliam yaşanmaktadır” dedi. Kooperatif ortağı eczacıların daha önce Somali, Pakistan ve Van için gösterdiği hassasiyeti ve yardım elini, bu kez Gazze için uzattığını söyleyen Özyiğit, açıklamasında dayanışma bilinci yüksek olan meslektaşlarının, bu dayanışma ve hassasiyeti her zaman göstereceğine olan inancını ifade etti ve kooperatif üyesi eczacılar ile kampanyaya verdikleri destek için SGK ve Kızılay yöneticilerine Tüm Eczacı Kooperatifleri adına teşekkür etti.