Çerkezköy Şubemizin Açılış Töreni

Sayfayı Yazdır

Yayınlanma Tarihi : 26.09.2017


Çerkezköy Şubemizin Açılış Töreni

Kooperatifimizin 20. Şubesi olan Çerkezköy şubemizin açılış törenini 22 Eylül Cuma günü gerçekleştirdik.

Yönetim Kurulu Başkanımız Ecz. Recep Görmez, bölgedeki örgütlenme seviyesini % 75’e taşımanın öncelikli hedef olduğunu söyledi. Görmez, bölgede kooperatiflerin toplam pazar payının yüzde 20’ler seviyesinde olduğunu belirtti. Çerkezköy şubesinin profesyonellerinin paylarına düşen sorumluluğu eksiksiz yerine getirmek durumunda olduğunu ifade eden Recep Görmez, “ Şubeyi açtık, size emanet ediyoruz. Lütfen siz de gereğini yapın, çok daha başarılı güzel günler görelim” diye konuştu.

Tekirdağ Eczacı Odası Başkanı Ecz. Tolga Mumcu Çetinkaya ise, BEK ortağı olmaktan gurur duyduklarını söyledi. Bölge eczacıları ve eczacı odaları yöneticileri olarak ellerini taşın altına koyacaklarını belirten Çetinkaya, hep birlikte çalışacaklarını ve bu yapıyı güçlendireceklerini ifade etti.

Kırklareli Eczacı Odası Başkanı Ecz. Çelikcan Polat, artık görevin kendilerine düştüğünü ve üyelerini kooperatif ile çalışmaya teşvik edeceklerini vurguladı.

BEK üyesi olmaktan gurur duyduğunu belirten Bursa Eczacı Odası Başkanı Ecz. Okan Şahin, Çerkezköy şubesinin açılışı ile bölgedeki eczacıların BEK farkını yaşayacağını söyledi.

Konya Eczacı Odası Başkanı Ecz. Cemil Karakap ise eczacıların geleceğinin kooperatiflerde yattığına vurgu yaptı ve meslektaşlarına inandıklarını belirtti.

Tüm Eczacı Kooperatifleri Birliği İkinci Başkanı Ecz. Mehmet Süha Ekler ise ilacın üretiminden, hastaya ulaşımına kadar her kademedeki değerden eczacının kazanım elde etmesi gerektiğine vurgu yaptı. Bunun için kooperatiflerin gerekliliğine dikkat çeken Ekler, mesleğe ve kooperatiflere sahip çıkılması gerektiğini söyledi.

Türk Eczacıları Birliği Yüksek Haysiyet Divanı Üyesi Ecz. Aytül Çiloğlu, eczacıların örgütlülüğünü sürdürmesi durumunda her konuda söz sahibi olacağını belirtti.

Türk Eczacıları Birliği Merkez Heyeti Üyesi Ecz. Kubilay Aydın, eczacılar için bir bölgeye kooperatifin gelmesinin eczacıya hizmetin ve ürünün yaklaşması demek olduğunu söyledi. BEK’in nerede ne zaman şube açacağını çok iyi bildiğini vurgulayan Aydın, BEK başkan ve yöneticilerini kutladı. Kubilay Aydın, eczacıların var olabilmek için ekonomik ve mesleki örgütlerine sahip çıkması gerektiğini ifade etti.

Açılışımıza katılarak bizleri onurlandıran TEB Merkez Heyeti Üyesi Ecz. Kubilay Aydın’a, TEB Yüksek Haysiyet Divanı Üyesi Ecz. Aytül Çiloğlu’na, Tüm Eczacı Kooperatifleri Birliği İkinci Başkanı Ecz. Mehmet Süha Ekler’e, Konya Eczacı Odası Başkanı Ecz. Cemil Karakap’a, Bursa Eczacı Odası Başkanı Ecz. Okan Şahin’e, Kırklareli Eczacı Odası Başkanı Ecz. Çelikcan Polat’a, Tekirdağ Eczacı Odası Başkanı Ecz. Tolga Mumcu Çetinkaya’ya ve siz değerli ortaklarımıza teşekkür ederiz.