ÇEKOOP İlaç Dedektifleri Eğitim Projesine BEK Akademi Olarak Katkı Sağlıyoruz

Sayfayı Yazdır

Yayınlanma Tarihi : 23.09.2022

Bursa Ecza-Koop olarak mesleki çalışmalarımızı aralıksız bir şekilde sürdürürken, bir yandan da topluma karşı duyduğumuz sorumluluk bilinci ile faaliyetlerimizi yürütüyor ve sosyal sorumluluk projelerinde yer almaya devam ediyoruz. Bu doğrultuda 2014 yılından bugüne Çevreci Eczacılar Kooperatifi tarafından akılcı ilaç kullanımını artırmak, atık ilaçların çevreye vereceği zararı engellemek ve bertarafını anlatmak konularında 4., 5., 6., 7. sınıf öğrencilerine verilen “İlaç Dedektifleri’’ eğitim programına bizler de destek oluyoruz.

“İlaç Dedektifleri’’ eğitim programının daha geniş kitlelere ulaşması adına Çevreci Eczacılar Kooperatifi ve BEK Akademi işbirliğiyle ilk etapta Bursa ilinde ardından ise diğer illerdeki gönüllü meslektaşlarımıza verilecek olan “Eğiticinin Eğitimi” programıyla, projede yer alacak olan eğitmen sayısının artmasına imkan sağlıyoruz.

BEK Akademi’de aldıkları eğitim neticesinde akılcı ilaç kullanımı, atık ilaçların çevreye vereceği zararı engelleme ve doğru ilaç bertarafı konularında okullarda eğitim verecek olan gönüllü meslektaşlarımız, “İlaç Dedektifleri’’ projesinin daha fazla çocuğa ve onlar aracılığıyla çevrelerine ulaşmasına imkân tanıyacak.

Her daim topluma karşı sorumluluğunu ve çevreye duyarlılığını en üst seviyede tutan BEK, bundan sonraki süreçte de aynı bilinçle benzer sosyal sorumluluk projelerinde yer alarak sorumluluklarını yerini getirmeye devam edecektir.