Dünya Eczacılık Günü Kutlu Olsun

Sayfayı Yazdır

Yayınlanma Tarihi : 15.12.2014

?Değerli meslektaşlarımız;

Bu yıl 25 Eylül “Dünya Eczacılık Günü” nün  4.sü kutlanıyor.Mesleğimiz hastalıkların tedavisinde ilaçların kullanılmaya başladığı tarihin ilk dönemlerinden bu yana insan sağlığına hizmet veren ve uzun yıllar önce temelleri atılan bilimsel eczacılık uygulamalarıyla modern tıbbın gereklerine uygun şekilde günümüze taşınan en köklü mesleklerden biridir. Mutluluğun en temel koşulu hiç şüphesiz sağlıklı bir yaşam sürmektir. Bu nedenle biz eczacılar ilacın üretiminden hastaya en doğru şekilde ulaştırılmasına kadar bir çok aşamada yer alan bir sağlık neferi olmanın da haklı gururunu taşıyoruz.

Meslektaşlarımız bu onurlu mesleği icra ederken her geçen gün ağırlaşan şartlarla karşı karşıya kalabilmektedir. 

Bu olumsuz şartlarda eczacılık mesleğini güçlü bir şekilde ayakta tutabilmenin yolu ise güçlü mesleki örgütlenmelerden geçmektedir. Başta TEB, TEKB olmak üzere, ecza kooperatifleri ve Eczacı Odalarının varlığı ile siz değerli meslektaşlarımızın bu kurumlara olan desteği bu açıdan çok büyük önem taşımaktadır. 

Eczacılar olarak halk sağlığını koruyucu ve halkı doğru ilaç kullanımı konusunda bilinçlendirici çalışmaları her birimiz günlük iş yaşamımızın doğal bir parçası olarak yapmaktayız. Ayrıca belli dönemlerde, belli konular çerçevesinde ülke çapında yürütülen ortak çalışmalar yoluyla da halk sağlığıyla ilgili önemli projelere dahil olmaktayız. Sosyal sorumluluğumuzun gereği olarak halk sağlığı ile ilgili bu önemli çalışmalar Kooperatifimiz tarafından da her zaman için desteklenmektedir. 

Tüm meslektaşlarımızın 25 Eylül Dünya Eczacılık Günü’nü en içten dileklerimiz ile kutlarız...

Saygılarımızla,

BURSA ECZA-KOOP

YÖNETİM KURULU