Daha Güvenli Daha Temiz Bir Gelecek İçin “Kasa Kullanımı”

Sayfayı Yazdır

Yayınlanma Tarihi : 23.01.2020

Sayın Ortağımız,

Bilim insanları bundan 10 yıl önce "Gezegenimiz hangi noktadan sonra insanoğlunun yaşamasına izin vermeyecek duruma gelir?" araştırması yapmış ve 9 tehlike eşiği belirlemiştir. Bu 9 eşikten 4’ünü aşmış durumdayız. Doğamızı en çok kirleten ve yüzyıllarca doğada kalan konulardan biride hepinizin bildiği gibi "plastik poşetler"dir.

Eczacılar Kooperatifi olarak bizler de, kasa kullanımı ile doğayı kirleten poşet tüketimini büyük oranda azaltmak için sevkiyatlarımızda kademeli olarak kasa kullanımına geçiyoruz. Bu uygulama ile hem kurumsal sosyal sorumluluğumuzu, hem sizlerin duyarlılığını yerine getirmiş, hem de daha çok verimlilik elde etmiş olacağız.

Bu uygulamanın başarılı ve sürdürülebilir olması ancak sizlerin desteği ile mümkündür. Sizlere gönderilen kasaların ve kapaklarının ortalama 3-4 gün içerisinde eksiksiz olarak geri verilmesi, sistemin dönmesi için zorunluluktur. Geçmiş deneyimlerimizde sıkça kasalarımızın eczane dışında kullanıldığı, yerel bir deponun dağıtımını BEK kasaları ile yaptığını, evlerin balkonlarında çiçek saksısı olduğunu ve mahalle esnaflarının da birçok alanda kasayı kullandığını tespit ettik.

Tüm bunlardan hareketle gönderdiğimiz kasalar eskiden olduğu gibi kasa takip programı ile sizlere zimmetlenecek ve iade alınan kasalar sistemden düşürülecektir. Üzerinize zimmetli kasa sayısı portal üzerinden sizlerle anlık olarak paylaşılacaktır. Bir haftayı geçen iade edilmemiş kasalarla ilgili ayrıca bilgilendirme yapılacaktır. Tüm bu işlemler sonrası her 3 ayda bir iade edilmeyen kasalar, ilgili eczaneye fatura edilecektir.

Çocuklarımıza bırakacağımız gelecekte, dünyamıza daha az atık bırakmak için yola çıktığımız bu anlamlı yolculukta her zaman olduğu gibi ortaklarımızın desteği ile kararlı bir şekilde yürüyeceğimize inancımız tamdır.

Birlikte daha güvenli daha temiz bir gelecek için daha sonra değil, “şimdi hep birlikte” uygulama zamanı…

Saygılarımızla,
BEK Yönetim Kurulu.