COVID-19 Salgın Hastalık Poliçe Kapsamı Bilgilendirmesi

Sayfayı Yazdır

Yayınlanma Tarihi : 27.03.2020

Değerli Ortağımız,

Meslektaşlarımızın, tüm dünyayı etkisi altına alan virüs salgınından etkilenebilecek risk grubunda bulunması nedenli, sağlık sigorta hizmetlerinde aksama yaşamamaları amacı ile bir dizi görüşme yapılmıştır. Tedaviye ihtiyaç duyabilecek kişilerin giderleri halihazırda devlet güvencesindedir. Ancak önümüzdeki dönemde COVID-19’a bağlı tanı ve tedaviler ile ilgili devlet güvencesinde değerlendirilmeyen bir gider olması durumunda, Bursa Eczacılar Kooperatifi Grup Sağlık kapsamındaki sigortalılarımızın tedavi giderleri Bupa Acıbadem Sigorta tarafından poliçe teminatları doğrultusunda karşılanacaktır.

BEK Kurumsal Grup Sağlık sözleşmesinde, salgın hastalıklarla alakalı tanımlanmış bir istisna bulunmamaktadır.

Farma Sigorta şirketimizin Bupa Acıbadem Sigorta ile yaptığı görüşme sonrasında gelen bilgilendirme yazısının metni aşağıdaki gibidir.

Saygılarımızla,
Bursa Eczacılar Kooperatifi
Yönetim Kurulu

Değerli İş Ortağımız,

Olağanüstü günler yaşadığımız bu dönemde ülkemizdeki tüm sağlık hizmeti sunucularının omuzlarında büyük bir yük taşıdığının bilincindeyiz. Bupa Acıbadem Sigorta olarak bizler de, böylesine önemli ve olağanüstü günlerde devletimizin, toplumumuzun ve elbette müşterilerimizin yanında olduğumuzu belirtmek adına üzerimize düşeni yapmaya karar vermiş bulunuyoruz.

Kurumsal Özel Sağlık Sigortası sözleşmenizde tanımlanmış bir istisnası olmayan sigortalılarımızın, tanısı konulmuş COVID-19 salgın hastalık tedavi giderlerinin poliçe özel şartları çerçevesinde karşılanmasına yönelik uygulama başlatacağımızı belirtmek isteriz.

Saygılarımızla,
Bupa Acıbadem Sigorta A.Ş.