Bursa Ecza-Koop 44 Yaşında

Sayfayı Yazdır

Yayınlanma Tarihi : 21.08.2023

Sektörümüzde eşitsizlikleri önlemek, depoların ilaç dağıtımındaki keyfi uygulamaları ile meslektaşlarımız arasında yaratmış olduğu ayrımcılığa son vermek ve güçlü bir meslek yapısı oluşturmak amacıyla 21 Ağustos 1979’da kurulan kooperatifimizin, 44. kuruluş yıl dönümünü hep birlikte büyük bir gurur ve mutluluk ile karşılıyoruz. Ülkemizin ekonomik ve politik olarak son derece zorlu bir süreçten geçtiği dönemde temelleri atılan kooperatifimiz, yola çıktığı ilk günden bu yana kuruluş ilkeleri doğrultusunda faaliyetlerini gerçekleştirmiştir.

Eczacıyı sektöründe söz sahibi yapma hedefiyle geride kalan yıllar içerisinde mesleki dayanışmanın gücü ve onuru ile her geçen gün güçlenerek büyüyen kooperatifimiz, bugün 8.400’ü aşkın ortağı, 1800’e yakın çalışanı ve %11’lik pazar payı ile Türkiye’nin en güçlü eczacı örgütlerinden biri konumundadır.

Avantajlı koşullarla eczacıyı ürünle buluşturan, elde ettiği geliri risturn olarak ortaklarıyla paylaşan, ciro prim sistemini sektöründe ilk kez devreye sokan kooperatifimiz, ilkeli ve eşitlikçi yönetim anlayışı ile sektörünün sigortası olmuş ve geçmişte olduğu gibi özel depoların keyfi tutumlarıyla meslektaşlarımız arasında ayrımcı bir yaklaşım sergilemesini engellemiştir. Meslektaşlarının tüm koşullarda destekçisi olan Bursa Eczacılar Kooperatifi, Vefat Teminatı ile hayatını kaybeden ortaklarının, çocuklarının eğitim hayatlarına destek olurken Eczane Mesleki Sorumluluk Sigortası, Eczane İşyeri Sigortası, diğer sigortalar ve farklı alanlarda sunduğu kapsayıcı hizmetlerle ortaklarının yanında yer almaktadır.

1979 yılında Bursa’nın Çarşamba semtinde hikâyesi başlayan bugün ise 27 ilde 29 şubesi ile ortaklarına hizmet sunan Bursa Eczacılar Kooperatifi, her daim yenilikçi adımlarla da sektörüne öncülük etmiştir.

Çağın değişen koşulları ve oluşan ihtiyaçlar karşısında da kendisini sürekli güncel tutan kooperatifimiz, bu kapsamda hayata geçirdiği Farma Sigorta, BEK Sağlık, BEK Kongre Turizm ve BEK Teknoloji kuruluşlarıyla ortaklarının ihtiyaçlarına kapsamlı bir şekilde yanıt vermektedir.

44 yıldır büyük bir azim ve kararlılıkla sektörüne kaliteli ve nitelikli bir hizmet sunmayı ilke edinen kooperatifimiz, faaliyetlerini topluma ve çevreye karşı sorumluluk bilinciyle sürdürmeye devam etmektedir.

Çevre dostu uygulamalarıyla sürdürülebilirliğe katkı sağlayan kooperatifimiz, Bursa/Nilüfer Şubemizin çatısına kurulan Güneş Enerjisi Santrali (GES) ile toplam elektrik ihtiyacımızın yaklaşık %25’ini karşılamaktadır. Böylelikle elde edilen enerji tasarrufu ile verimlilik sağlanırken, temiz enerji üretimi ile de doğamızın korunmasına katkıda bulunmaktadır. Bunun yanı sıra BEK Hatıra Ormanı gibi diğer çevreci uygulamalarıyla daha yeşil ve temiz bir dünya için üzerine düşen sorumluluğu alan Bursa Eczacılar Kooperatifi, toplumsal faydayı ve kalkınmayı amaç edinmektedir.

Eğitimi her daim önceliklerinden biri olarak gören kooperatifimiz; ortaklarının, eczacılık fakültesi öğrencilerinin, çalışanlarının ve sağlık sektörünün sürekli gelişimini BEK Akademi seminerleri ile kararlılıkla desteklemektedir.

Mesleğimizin yarınlara daha güçlü ve güvenli bir şekilde taşınması adına ise eczacılık fakültesi öğrencileri ile yürütülen sıkı ilişkiler neticesinde de genç meslektaşlarımızın, kooperatifçilik bilincini benimsemesi ve sahiplenmesi için sorumluluğumuzu yerine getiriyoruz. 44. yaşını kutlayan ve geçmişten günümüze sektörümüzde bir köprü görevi gören dayanışmanın mucizesi kooperatifimizin, yoluna büyüyerek devam etmesi için var gücümüzle çalışıyoruz.

1979 yılından bu yana sektörünün güvencesi olan Bursa Eczacılar Kooperatifi’ni kuran değerli öncülerimize, kooperatifimizin bugünlere gelmesine katkı koyan ve birlikte yürümeye devam eden tüm ortaklarımıza, sorumluluk almış yöneticilerimize, emek veren çalışanlarımıza ve bizleri destekleyen paydaşlarımıza teşekkür ediyor, başta Ecz. Naci Doğan olmak üzere mesleğe ve kooperatifçiliğe katkı koymuş, aramızdan ayrılmış tüm meslektaşlarımızı sevgi ve saygıyla anıyoruz.

Birlikte üretip, birlikte paylaşıyoruz.

Saygılarımızla,
Bursa Ecza-Koop
Yönetim Kurulu