Bursa Ecza-Koop 43 Yaşında

Sayfayı Yazdır

Yayınlanma Tarihi : 20.08.2022

Bugün binlerce ortağı, binlerce çalışanı ve 26 şubesi ile sektöründe başarılı çalışmalara hizmet veren kooperatifimiz, 21 Ağustos 1979 tarihinde kurulduğundan bu yana paydaşlarına verdiği hizmetin kalitesini artırarak yoluna devam etmiştir. Bugün yeni yaşını gururla karşılayan kooperatifimiz, insan odaklı çalışma prensibiyle ve kooperatif bilincinin verdiği aidiyet duygusuyla ortaklarıyla büyük bir aile olmuştur. Bu aile 43 yıldır el ele, birliktelik içinde yürüyerek başarısına başarı katmıştır.

Bursa Ecza-Koop, tüm çalışmalarında gerçekçi davranarak dönemin şartlarını gözlemler ve hizmetinin her aşamasında oluşabilecek riskleri hesaplayarak, bu riskleri minimuma indirgeyerek çalışır. Kooperatifimiz sadece paydaşlarına, sektörüne ve mesleğe değil; aynı zamanda ülkesine fayda sağlayan köklü bir kuruluştur. Tüm bunları gözetirken asıl yatırımı geleceğe, gelecek nesillere yapmanın gerekliliğini ön planda tutan kooperatifimiz, bu doğrultuda sık sık eczacılık fakültesi öğrencileri ve mezunları ile buluşarak mesleğin ve sektörün ihtiyaçları hakkında fikir alışverişinde bulunur. Biliyoruz ki, geleceğe sağlam adımlarla yürüyebilmek için geleceğin sahiplerini dinlemek ve deneyimle birleştirdiğimiz yenilikçi projelerimizi hayata geçirmek gerekmektedir.

Kooperatifimiz kuruluşlarını da yenilikçi, inovatif, çözümsel işbirlikçi yaklaşımlarla geliştiriyor, teknolojinin imkânlarını kullanarak yeni ürünler ve hizmetler sağlıyor. Bu doğrultuda geliştirdiğimiz BEK Teknoloji markasıyla dijital dönüşüm hedefine hızlı adımlarla ilerliyoruz. Ortaklarımızın kârını, mesleki gelişimini ve geleceğin eczacılarını düşünerek güncel şartlara adapte olarak büyüyor, gelişiyor ve hatta yeniden doğuyoruz. Sürdürülebilir kârlı bir büyüme için yetkinlik ve gayreti birleştirerek planlı hareket ediyoruz. Ve tüm bunları yaparken 43 yıllık deneyim, ortak akıl, ortaklarımızdan aldığımız güç, çalışanlarımızın bağlılığı ile Türkiye’nin en güçlü ecza kooperatifi olmanın sorumluluklarının farkındalığıyla gerçekleştiriyoruz.

Dünya ve ülke genelinde büyüyen şiddet sarmalını endişeyle izliyor, sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarını kınamakla kalmayıp üstümüze düşen her görevi üstleniyoruz. Aynı şekilde yine hem global, hem de ülke genelindeki ekonomik sıkıntıların getirdiği olumsuzluklara karşı tüm önlemlerimizi alarak paydaşlarımızın refahı için çalışıyoruz. Ülkemiz ve mesleğimizin geleceği için değer yaratma hedefiyle çalışmalarımızı yürüteceğimizin bir kez daha altını çiziyoruz.

43 yıl boyunca ilkelerimizle harmanladığımız gayretlerimiz ile yazılan bu başarı ve birliktelik öyküsünün değerli kurucularına, gücümüze güç katan ortaklarımıza, sorumluluk almış yöneticilerimize, emek veren çalışanlarımıza, bizleri destekleyen paydaşlarımıza teşekkür ediyor, başta Ecz. Naci Doğan olmak üzere ecza kooperatifçiliği hareketinin önderlerinden Ecz. Neşe Gülersoy’u, Ecz. Nur Işık Boyacıgiller’i ve aramızdan ayrılmış tüm meslektaşlarımızı sevgi ve saygıyla anıyoruz.

Saygılarımızla,
Bursa Ecza-Koop
Yönetim Kurulu