Bursa Ecza-Koop 42 Yaşında

Sayfayı Yazdır

Yayınlanma Tarihi : 20.08.2021

Değerli Ortağımız,

21 Ağustos 1979 tarihinde kurulan kooperatifimiz, omuz omuza çalışmanın oluşturduğu ortak başarı ile birlikte bugün tam 42. yaşını tamamlıyor. Kurucu meslektaşlarımızın cesareti ile başlayan yolculuğumuz bugün binlerce ortağımızla geleceğimiz, ülkemiz ve mesleğimiz adına birlikte üretip, birlikte paylaşma amacıyla faaliyetlerini sürdürüyor ve 43. yılını gururla karşılıyor.

43. yılına doğru ilerlerken vizyoner bakış açısı ve sağlam kurumsal yapısıyla ülkemizde kooperatifçilik hareketini etkin bir şekilde temsil eden Bursa Eczacılar Kooperatifi gerçek bir başarı öyküsünün de örneğidir. Bu başarı öyküsünü ve 42. yılımızı ülkemizin ve dünyamızın koronavirüs, sel baskını ve orman yangınları ile mücadele ettiği bu zorlu günlerde sosyal sorumluluk bilincimiz çerçevesinde TEMA Vakfı aracılığıyla yapacağımız 10.000 fidan bağışı ile hatıra ormanı oluşturarak taçlandırıyoruz. Farklı coğrafyalarda yaşanan doğal felaketlerin ardından gezegenimizin iklim krizinde olduğunun ve sorumluluklarımızın da farkındayız.

İşte tam 42 yıl önce yokluğa ve zorluğa karşı duruş olarak yolculuğuna başlayan Bursa Eczacılar Kooperatifi, bugün 7.000’e yakın ortağı, 1.300 çalışanı ve 25 şubesi ile faaliyetlerini gayretle sürdürmektedir. Kooperatifimiz geçmiş değerlerinin ışığında ve yeni dijital kültürün rehberliğinde çağın koşullarını tasavvur ederek, ortaklarımızın ihtiyaçlarını her şartta ve her dönemde gözeterek 2009’da Farma Sigorta, 2011’de BEK Sağlık, 2012’de BEK Kongre Turizm ve son olarak 2018 yılında da Ebilgi şirketlerini faaliyete geçirmiştir.

Bu sene 42. Olağan Genel Kurulumuzu bütün pandemi önlemlerini alarak ortaklarımızla birlikte yüz yüze gerçekleştirdik. Bu zorlu pandemi koşullarında canla başla çalışan meslektaşlarımızı dinleme ve ortak fikir altında buluşma imkânını tekrar elde ettik. Koronavirüs döneminde yaşadığımız zorluklar aslında mesleğimizin kutsallığını bir kez daha gözler önüne sermiştir. Dileğimiz tüm dünyada meslektaşlarımızın ve sağlık çalışanlarımızın hak ettiği değeri bulması ve kooperatifçilik anlayışının gelişerek insan merkezli olan kooperatiflerin sayısının artmasıdır. Paylaştıkça var olma mutluluğunun dünyada hüküm sürdüğü bir yaşam biçimini benimseyen Bursa Eczacılar Kooperatifi, bu erdem ve alışkanlığın örnek olması için sosyal anlamda da çalışmalarına devam etmektedir. Bizler hakkaniyetli paylaşım ile insancıl yaklaşımı esas alıyoruz ve gelecek planlarımızı bu ilkeyi temel alarak gerçekleştiriyoruz. Bu vesile ile şiddete uğrayan meslektaşlarımızın her daim yanlarında olduğumuzu belirterek, bir kez daha her türlü şiddeti kınıyor, ülkemiz ve mesleğimizin geleceği için değer yaratma hedefiyle çalışmalarımızı yürüteceğimizin bir kez daha altını çiziyoruz.

42 yıllık tarihimiz boyunca bitmek bilmeyen bir azimle bugüne kadar el ele başardıklarımızı biliyor, bundan sonra da hayallerimizi gerçeğe dönüştüreceğimize yürekten inanıyoruz. Aynı istikrârla ve dayanışma ruhuyla kooperatifçilik tarihine ismimizi kazıdığımız 42 yılımızı değerli ortaklarımızla kutlamanın haklı gururunu yaşıyoruz.

İlkelerimiz ve ideallerimizin ışığında, 42 yıl boyunca ilmek ilmek örülen bu başarı öyküsünün değerli kurucularına, gücümüze güç katan ortaklarımıza, sorumluluk almış yöneticilerimize, emek veren çalışanlarımıza, bizleri destekleyen paydaşlarımıza teşekkür ediyor, başta Ecz. Naci Doğan olmak üzere ecza kooperatifçiliği hareketinin önderlerinden Ecz. Neşe Gülersoy’u, Ecz. Nur Işık Boyacıgiller’i ve aramızdan ayrılmış tüm meslektaşlarımızı sevgi ve saygıyla anıyoruz.

Saygılarımızla,
Bursa Ecza-Koop
Yönetim Kurulu