Bolu Şubemiz Açılış Töreni

Sayfayı Yazdır

Yayınlanma Tarihi : 14.08.2017Kooperatifimizin 19. Şubesi olan Bolu şubemizin açılış törenini 12 Ağustos Cumartesi günü gerçekleştirdik.

Yönetim Kurulu Başkanımız Ecz. Recep Görmez, 4000’den fazla ortağı ve 1000’den fazla çalışanı ile BEK’in kocaman bir aile olduğunu söyledi. Türkiye’nin %26’sında faaliyet gösteren BEK’in Türkiye’deki pazar payının %8 olduğunu ifade etti. 20 ilde faaliyet gösteren Bursa Eczacılar Kooperatifi’nin ortakları ile birlikte sürekli gelişmek için çaba sarf ettiğine vurgu yapan Recep Görmez, Bolu’daki örgütlenmenin % 54 olduğunu belirtti. Görmez “Ortaklarımız kamusal bir iş yapıyor. Biz de kooperatif olarak bu kamusal işe katkı koyuyoruz. Gittiğimiz her bölgeye BEK olarak değer katıyoruz” diye konuştu.

Sakarya Eczacı Odası Başkanı Ecz. Orhan Yontar ise, Bursa Eczacılar Kooperatifi’nin Bolu’ya şube açmasını memnuniyet ile karşıladıklarını belirtti. Bolu’ya çok daha iyi hizmet verileceğini ifade eden Yontar, gecenin hangi saatinde olursa olsun ilaçların acil bir şekilde ulaştırılması ile vatandaşların şifaya kavuşacağını söyledi.

Türk Eczacıları Birliği Merkez Heyeti Üyesi Ecz. Kubilay Aydın, Bursa Eczacılar Kooperatifi’nin bir gün ara ile iki şube açtığına dikkat çekerek her şubenin maddi manevi fedakarlık gerektirdiğine vurgu yaptı. Kubilay Aydın “Mesleğimizin kuşatma altında olduğunu biliyoruz. Güçlünün güçsüzü yuttuğu bir ekonomik sistemin dünyada egemen olduğunu biliyoruz. Bu nedenle mesleğimizi ayakta tutan kooperatifler bizim için çok önemli. Kooperatifler ile ortakları arasında bir aidiyet vardır. Bolu bu anlamda örnek bölgedir. Bolulu meslektaşlarımız kooperatifinden memnundur” dedi.

Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Necmi Arman’da belediye olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını vurguladı. Arman, Boluluların ilaçlarına hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlayacak olan Bursa Eczacılar Kooperatifi’ne teşekkür etti ve BEK’e başarılar diledi.

Açılışımıza katılarak  bizleri onurlandıran Bolu Belediyesi Başkan Yardımcısı Necmi Arman’a,TEB Merkez Heyeti Üyesi Ecz. Kubilay Aydın’a, Sakarya Eczacı Odası Başkanı Ecz. Orhan Yontar’a ve siz değerli ortaklarımıza  teşekkür ederiz.