BEK Dünya Kadınlar Gününü Kutlar…

Sayfayı Yazdır

Yayınlanma Tarihi : 11.09.2014

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, tüm dünyada, kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemlerini ve isteklerini dile getirdikleri, birlik ve beraberlik günüdür.

8 Mart, emekçi kadınların politik ve ekonomik istemleri ile ortaya çıkan ancak yeni kadın hareketi ve onun gündeme getirdiği sorunlarla anlamı zenginleşen, yalnızca bir kutlama değil, aynı zamanda kadın haklarının geldiği noktayı sorgulama, değerlendirme ve kadınlar arası dayanışmanın pekiştiği bir gündür.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü tüm dünyada ve ülkemizde kadınlar şubat ayından beri  düzenledikleri çeşitli etkinliklerle yaşamın her alanında kadın-erkek ayrımcılığına son verilmesi, kadına yönelik erkek şiddetinin son bulmasına yönelik taleplerini bir kez daha dile getiriyor.

BEK ailesi olarak bizler de, son yıllarda dramatik bir artış gösteren kadına yönelik şiddeti kınıyor, hayatın her alanını ince dokunuşları ile güzelleştiren kadınların eşitlik, özgürlük ve mutluluk dolu bir yaşam sürmelerini diliyoruz. Cumhuriyet ile kazanılmış çağdaş haklar ve özgürlüklerle birlikte, yaşamın her alanında başarıyla yer almış kadınlarımızın Dünya Kadınlar Gününü kutluyoruz.

Saygılarımızla,

BEK