BEK 38 Yaşında

Sayfayı Yazdır

Yayınlanma Tarihi : 21.08.2017

Değerli Ortağımız,

Birlikte yürümeye başlayalı tam 38 yıl oldu. Kararlı ve istikrarlı bir şekilde 38 yıldır bir aradayız. Bir olmanın, birlikte üretip birlikte paylaşmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Kurucularımız olan meslektaşlarımızın yaklaşık 40 yıl önceki öngörüleri sayesinde, ülkemizde hiçbir meslek örgütünün sahip olamadığı bir değerimiz var. Eczacı Kooperatiflerimiz ülkemiz ve mesleğimiz adına sahip olduğumuz en değerli unsurların başında geliyor. Bizlere bugünleri sağlayan kurucularımızı sevgi, saygı ve minnet ile anıyoruz. 21 Ağustos 1979’da dönemin eczacı odası başkanı merhum Ecz. Naci Doğan liderliğinde 30 meslektaşımızın temellerini attığı kooperatifimiz bugün 19 şubesi, 4000’i aşkın ortağı ve 1100 çalışanı ile kocaman bir aile. Merkezine insanı alan kooperatifimizin dayanışma gücü, ortaklarımızın varlığı ve birliği ile artmaya devam ediyor. Bursa Eczacılar Kooperatifi, Türkiye’nin en büyük 500 kuruluşu arasında 118. sırada yer alarak (Fortune 2016) Türkiye’nin en güçlü eczacı örgütü olma özelliğini göstermiştir.

Kamu yararına faaliyet sürdüren meslektaşlarımızın yükünün ağırlığının bilincindeyiz. Bu farkındalık ile ortaklarımıza ve sağlık sektörüne hizmet ediyor, hem de BEK olarak faaliyetlerimiz ile mesleğimize değer katıyoruz.

Kooperatifimizi destekleyen, projelerimize katkı koyan, birlik olma heyecanını yaşayan ve yaşatan tüm paydaşlarımıza teşekkür ederiz.

Saygılarımızla

Bursa Ecza Koop.
Yönetim Kurulu