BEK 32 Yaşında

Sayfayı Yazdır

Yayınlanma Tarihi : 11.09.2014

*Tam 32 yıl geçti aradan. “Birlikte üretip, birlikte paylaşma” felsefesiyle yola çıktığımız ilk günden bu yana tam 32 yılı geride bıraktık. 21 Ağustos 1979’da, eczacılık mesleğini güçlü bir şekilde ayakta tutabilmenin mesleki örgütlenmeden geçtiği bilinciyle hareket eden 7 meslektaşımızın önderliğinde, 30 ortakla 50 m2’lik bir alanda kurulan BEK bugün 15 ilde 21.266 m2 kapalı alanda hizmet veren 17 şubesi, 800’e yakın çalışanı ve 3219 ortağıyla büyük bir aile.

Türkiye’de eczacı kooperatifleri başta Ecz. Işık Boyacıgiller, Ecz. Neşe Gülersoy ve kurucumuz Ecz. Naci Doğan olmak üzere öncü meslektaşlarımızın vizyonu ile  1978 yılından itibaren kurulmaya başlamış ve kısa sürede ülke geneline yayılarak eczacılarımıza örgütlü hareket etmenin hem ekonomik hem de sosyal yararlarını somut olarak göstermiştir. Bugün en güçlü mesleki birliklerden biri haline gelen eczacı kooperatifleri birlikte düşünme, birlikte tartışma, birlikte üretme ve birlikte paylaşmanın en güzel, en somut örneklerindendir. Sadece eczacı ortaklarının ürün ihtiyaçlarının teminini ve dağıtımını sağlayan değil, eczanelerin ve ilaç sektörünün sağlıklı gelişimine katkıda bulunarak ortaklarının hak ve çıkarlarını koruyan, sadece ortağından aldığı güç ile büyümeyi, gelişmeyi ve sektörde eczacıyı da söz sahibi yapmayı hedefleyen yapılardır.

Bu misyondan hareketle kurulan Türkiye’nin ilk ve en güçlü eczacı kooperatiflerinden biri olarak, ilk günümüzden bu yana, birlikte hareket etmenin, el ele vererek sorunlarımıza çözümler üretebilmenin ve mesleki dayanışmanın onurunu taşıyoruz. Bir eczacı kooperatifi olmanın gururunu ve sorumluluğunu hissediyor; her geçen gün ülkemiz eczacılık sektörüne önemli yenilikler sunmaya, katkı yapmaya, ortaklarımız ve tüm sektör çalışanları için değer yaratmaya çalışıyoruz.  Sektörümüzün bugünü ve yarını için, geleceğe birlikte yürümek ve pazarda daha etkin olmak için çalışmayı sürdürüyoruz. 

32 yıllık bu güzel süreçte yanımızda olan, bizi destekleyen, takip eden ve projelerimizde katkıları bulunan herkese teşekkür ediyor, başta kurucumuz Ecz. Naci Doğan olmak üzere bugün aramızda olmayan tüm meslektaşlarımızı sevgi ve saygıyla anıyoruz.

Yeniliklerimizi hayata geçirmeye, eczacılarımız için çalışmaya, çözümler üretmeye ve “mesleki dayanışmanın onurunu” taşımaya devam edeceğiz. Hep birlikte birçok başarıya imza atacağımıza ve nice yıldönümlerini büyük bir gururla kutlayacağımıza inancımız sonsuz.

Saygılarımızla,

BEKYÖNETİM KURULU