BEK 32. Olağan Genel Kurulu Yapıldı

Sayfayı Yazdır

Yayınlanma Tarihi : 11.09.2014

Bursa Ecza-Koop’un 2010 yılındaki çalışmalarını ve 2011 hedeflerini ortaklarıyla paylaştığı 32. Olağan Genel Kurul Toplantısı 4 Haziran Cumartesi günü Bursa Altınceylan’da yapıldı.

Yaklaşık 200 kişilik katılımla gerçekleşen toplantıya BEK Yönetimi ve ortaklarının yanı sıra , TEB Merkez Heyeti Başkanı Ecz. Erdoğan Çolak, TEB Denetleme Kurulu Başkanı Ecz. Sertaç Özmen, TEB Merkez Heyeti Üyesi Ecz. Ekrem EŞKİNAT ve Ecz. Şerif Boyacı, TEKB Genel Sekreteri Orhan Çakır, TEB 2. Bölge Ankara Eczacı Odası Genel Sekreteri Ecz. Süleyman Güneş ve Denetleme Kurulu Başkanı Ecz. Mehmet AYDOĞAN, TEB 5. Bölge Konya Eczacı Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ecz. Sibel SİNGİL, TEB 7. Bölge Bursa Eczacı Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. Kıvanç ATMACA  ve Yönetim Kurulu Üyeleri, TEB 9. Bölge Eskişehir Eczacı Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. Yücel YENİLMEZ, TEB 19. Bölge Tekirdağ Eczacı Odası Genel Sekreteri Ecz. Tolga MUMCU ÇETİNKAYA ve Haysiyet Divanı Başkanı Ecz. Çetin ÇEKEN, TEB 20. Bölge Sakarya Eczacı Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. Orhan YONTAR, TEB 31. Bölge Kocaeli Eczacı Odası Yönetim Kurulu II. Başkanı Ecz. M. Salih TANGÖR ile TEB 36. Bölge Çanakkale Eczacı Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. N. Jale KARAATA katıldı.

BEK Yönetim Kurulu Başkanı Ecz. Ebubekir Beyri, toplantının açılış konuşmasında şu bilgilere yer verdi: “32 yıl önce Bursa’da temelleri atılan Bursa Eczacılar Kooperatifi bugün 15 ilde, 18 şube ile kooperatifçilik hareketini başarıyla temsil etmekte, mesleğimiz ve sektör adına pek çok önemli çalışmaya imza atmaktadır. Her yıl yapmakta olduğumuz Genel Kurul Toplantısı’nda alınan kararlar bu başarımızın arkasındaki en büyük etmendir. Türkiye’nin ilk ve en güçlü ecza kooperatiflerinden biri olarak; birlikte hareket etmenin gücüne inancımız, eczacı kooperatifi olmanın yüklediği misyon ile 32 yıldır mesleğimizin bugünü ve geleceği için çalışmaya devam ediyoruz. Bu misyondan hareketle salt ortaklarımıza değil, Türkiye eczacılık sektörüne katma değer sağlayacak yeni hizmetler geliştirmeye de devam etmekteyiz.”

TEB Merkez Heyeti Başkanı Ecz. Erdoğan Çolak, BEK’in 32. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda şu bilgileri verdi: “Kooperatifler son derece önemli ekonomik ve demokratik örgütlerimiz ve kendi örgütlülüğümüz içerisinde de bizim ayrılmaz parçamız. Türk Eczacılar Birliği ve TEB’e bağlı odalar için kooperatifler vazgeçilmez. Çünkü mesleğimizin kaderindeki ana temel taşlardan birisidir kooperatifler. Bizim için vazgeçilmezdir. Kooperatiflerin desteklenmesi, kalkınması, daha çok alana yayılması, pazardan daha çok pay alması hepimizin yararına. Tabii burada hem TEB hem de odalarımıza gerçekten ciddi görevler düşüyor. O yüzden kooperatiflere sahip çıkmalı ve yaşatmalıyız. Eczacı kooperatifleri salt ekonomik örgütler değildir. Mesleki dayanışmayı sağlayan, geleceği şekillendiren ve bu konuda politikalar üreten önemli örgütlerimizden biridir.”

BEK’in 32. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda 2010 yılı işletme faaliyetleri, bilanço ve gelir-gider hesapları değerlendirildi, yeni döneme ilişkin kararlar alındı. Gündem maddeleri görüşülerek oy birliğiyle karara bağlandı. Katılımcılar BEK hakkında ve sektör ile ilgili sohbet ettiler.

32. OLAĞAN GENEL KURUL FOTOĞRAF ALBÜMÜ İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ.