5 Haziran Dünya Çevre Günü Kutlu Olsun!

Sayfayı Yazdır

Yayınlanma Tarihi : 05.06.2023

Sürdürülebilir bir yaşam için çevreye duyarlı süreçler oluşturarak faaliyetlerimizi yürütüyor, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak adına üzerimize düşen sorumluluğu alıyoruz.

Sorumlu tüketim politikamız kapsamında kooperatifimizde uygulanan Sıfır Atık Projesi ile atık kağıt, karton, strafor, koli vb. malzemelerin geri dönüşümü ile yılda ortalama 407 tonluk bir geri dönüşüme imza atarak çevre kirliliğini engellerken, senede 7.000 civarında ağacın kağıt yapımı için kesilmesinin önüne geçiyoruz. Aynı zamanda dijital dönüşüm süreçlerimiz kapsamında faaliyetlerimizde kağıt tüketimini her geçen gün azaltıyoruz.

Hava kirliliğini önlemek ve doğal kaynakların korunması adına ise 5989 m2 alanda, 1890 panelle kurulan Güneş Enerjisi Santralimiz (GES) ile yıllık 1 milyon 55 bin KW saat enerji üretilmesiyle 459.600 Kg. karbondioksit salınımının havaya karışmasının önüne geçiyoruz. GES santralimizde üretilen temiz enerji ile kooperatifimizin, 30 operasyon merkezinin yıllık enerji ihtiyacının %20’sini karşılayarak doğanın korunmasına katkı sağlıyoruz.

Bunun yanı sıra plastiklerin faaliyetlerimizde kullanımını sınırlandırılırken, kullanılan plastiklerin ise dönüşümünü sağlıklı bir şekilde sağlayarak çevreye verecekleri olası zararın önüne geçiyoruz.

Tüm faaliyetlerimizde çevreye karşı duyduğumuz sorumluluk bilinci ile hareket ediyor, daha temiz ve yeşil bir dünya için el birliğiyle çalışıyoruz.

Saygılarımızla,
Bursa Ecza-Koop